Praktyki Na Stanowisku Tłumacza - OFERTA-22/04/2024/8158

Informacje podstawowe
Nr ref.wew: OFERTA-22/04/2024/8158
Data ważności od: 23-04-2024
Data ważności do: 30-09-2024
Dane oferty
Typ oferty: praktyka
Stanowisko: Praktyki Na Stanowisku Tłumacza
Branża: Media, wydawnictwa, reklama, PR
Zakres obowiązków:

Praktyki tłumaczeniowe swoim zakresem obejmują:

  • znajdowanie ciekawych artykułów i publikacji zagranicznych do tłumaczenia;

  • pisemne tłumaczenie różnych tekstów znajdujących się na zagranicznych serwisach internetowych takich jak: Business Insider, The New York Times, CNN, Le Figaro, Die Welt itp., serwisach naukowych, portalach specjalistycznych, blogach i innych przy zachowaniu jak największej zgodności pomiędzy tekstem źródłowym a tłumaczeniem, nie tylko pod względem merytorycznym, ale także językowym i stylistycznym.

Przetłumaczone artykuły należy udokumentować w Dzienniku Praktyk, który jest udostępniony do wglądu i zatwierdzenia Fundacji, a następnie przekazywany uczelni.

Oferujemy:

Oferujemy:

- praktyki uczelniane

- praktyki w celu zdobycia doświadczenia (pozauczelniane)

Oferujemy praktyki tłumaczeniowe w nastepujących językach:

  • angielski
  • niemiecki
  • francuski
  • ukraiński
  • rosyjski
  • białoruski
  • słowacki
  • serbski
  • chorwacki
  • bułgarski
  • słoweński
  • szwedzki
  • norweski
  • fiński
  • duński
  • koreański
  • mandaryński

Poprawione teksty są zamieszczane na portalach:

 https://pressglobal.pl/ -- portal informacyjny, angażuje praktykantów Dziennikarstwa, Tłumaczeń , Marketingu i programowania i grafiki

http://gloswschodu.org/  -- portal informacyjny, angażuje praktykantów z zakresu Dziennikarstwa Tłumaczeń, Marketingu, programowania i grafiki

Minimalny wymiar praktyk wynosi 160 godzin/ min. i swoim zakresem obejmuje 45 artykułów. Co do zasady nie realizujemy praktyk o niższym wymiarze godzinowym. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy praktykant zdecyduje się przetłumaczyć 45 artykułów w krótszym czasie.

Praktyki są zdalne - kazdy praktykant otrzymuje swojego koordynatora praktyk z którym utrzymuje kontakt redaktorski.

Na podstawie zatwierdzonego Dziennika Praktyk osoby współpracujące z Fundacją otrzymują referencje bądź rekomendacje.

Kraj: Polska
Województwo: Wielkopolskie
Miejscowość: Poznań
Wymagania odnośnie kandydata
Inne wymagane umiejętności:
Informacje o pracodawcy
Nazwa firmy/Pracodawcy: Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych”
Opis firmy: Fundacja jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit, zajmującą się promowaniem i wspieraniem osób uzdolnionych. Fundacja jednocześnie angażuje się we wszelkiego rodzaju inicjatywy kulturalne, edukacyjne oraz społeczne – pomagając w ich realizacji. Stawia sobie za cel wspomaganie materialne i merytoryczne osób utalentowanych, tak, aby stworzyć im odpowiednie warunki do rozwoju. Ma ona również na celu promowanie Polski i jej dziedzictwa kulturowego na arenie międzynarodowej. Uczestnicy programów w oparciu o ustalone wcześniej kryteria, działają w zespołach, kreując tym samym własne projekty, jednocześnie stając się ich menedżerami; dlatego aby pomóc im w realizacji własnych pomysłów, będziemy również starali się udzielać im potrzebnego wsparcia finansowego.
Miejscowość: Rokietnica
Kod pocztowy: 62-090
Adres: Ul. Rolna 17d
Adres email: [email protected]
Informacje o sposobie aplikacji
Sposób aplikacji: W celu podjęcia praktyk zainteresowany musi wyrazić chęć podjęcia współpracy wysyłając swoje CV, a także Regulamin Praktyk oraz Program Praktyk z Uczelni, której jest studentem. Realizując praktyki uczelniane uwzględniamy bowiem programy edukacyjne poszczególnych Uczelni. Prosimy o przesłanie wszystkich wymaganych dokumentów oraz CV na e-mail: [email protected] Po otrzymaniu Twojej wiadomości skontaktujemy się w celu omówienia szczegółów współpracy.
Lista ofert