Badanie losów zawodowych absolwentów

 

 

 

 

Badanie losów zawodowych absolwentów jest uważane przez Uniwersytet Rzeszowski za priorytet w podwyższaniu jakości kształcenia oraz dostosowywaniu oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy.  Przedmiotem badania jest przebieg karier zawodowych absolwentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich.

Monitorowanie losów zawodowych absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadzone jest z podziałem wyników na poszczególne stopnie oraz formę studiów i ma charakter ogólnouczelniany, choć obecnie uczelnie wyższe nie mają obowiązku prowadzenia takiego badania. Istnieje bowiem Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych, z którego wyników również chętnie korzystamy.

  • Weź udział w badaniu

Weź udział w badaniu losów zawodowych absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego!

Badanie przeprowadzane jest po zakończeniu studiów, w związku z tym możemy kontaktować się wyłącznie z osobami, które wyraziły na to zgodę.

Kończąc studia na UR - studia pierwszego, drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym - możesz wyrazić zgodę na udział w badaniu i wypełnij ankietę znajdującą się w elektronicznym dziekanacie Wirtualna Uczelnia.

  •   Cel badania

Uniwersytet Rzeszowski za pośrednictwem zespołu Biura Karier od 2010 r. prowadzi cyklicznie badanie losów zawodowych absolwentów w celu dostosowania kierunków studiów i programów kształcenia do aktualnych potrzeb rynku pracy. Do roku 2018  było ono realizowane metodą panelową. Badanie odbywało się w trzech turach:

1.    po roku,
2.    po trzech latach,
3.    i po pięciu latach od ukończenia studiów.

Od roku 2019 badamy losy zawodowe absolwentów zaraz po  ukończeniu studiów. Kończąc studia pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym studenci mogą wziąć udział w badaniu i wypełnić ankietę, która znajduje się w Wirtualnej Uczelni.

Celem naszego badania jest poznanie opinii absolwentów na temat programu ukończonych studiów i uzyskanie informacji dotyczącej ich aktualnej sytuacji zawodowej. Dla pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego przygotowujemy ogólnouczelniane raporty do użytku wewnętrznego.

Korzystamy także z wyników badań zewnętrznych, takich jak: Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (https://ela.nauka.gov.pl/pl), które dostarczają wiarygodnych informacji o sytuacji absolwentów polskich uczelni, w tym Uniwersytetu Rzeszowskiego, na rynku pracy.
Ww. badanie opiera się na danych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i systemu POL-on.

 

 

 

 

Najnowsze oferty

Asystentka Pielęgniarki

Miejsce pracy: Lokalizacja: Norwegia, rożne miasta.

Nr ref.: OFERTA-16/01/2025/8469