Nauczyciel Wczesnoszkolny - OFERTA-16/04/2024/8154

Informacje podstawowe
Fundacja Curiositas
Data ważności od: 16-04-2024
Data ważności do: 30-06-2024
Dane oferty
Typ oferty: umowa o pracę
Stanowisko: Nauczyciel Wczesnoszkolny
Branża: Edukacja
Zakres obowiązków:

Podstawowe zadania:

Praca z dziećmi w klasach I-III, w ramach zespołu wychowawców.

Realizacja bezpośrednich zajęć dydaktycznych zgodnie z obowiązującą podstawą programową i zatwierdzonym programem nauczania.

Wdrażanie innowacyjnych technik i metod uczenia oraz materiałów edukacyjnych, zatwierdzonych przez Pracodawcę lub Dyrekcję Szkoły.

Planowanie pracy dydaktycznej.

Tworzenie szkolnych materiałów edukacyjnych.

Współpraca z pozostałą kadrą w celu utrzymywania efektywnej pracy zespołowej.

Koordynowanie i wspieranie samodzielnej pracy uczniów.

Obserwacja i diagnoza postępów dzieci w zakresie podstawy programowej.

Prowadzenie dokumentacji przebiegu nauczania.

Opieka nad dziećmi w trakcie ich pobytu w placówce.

Opieka nad dziećmi w czasie spacerów i wycieczek.

Przekazywanie rodzicom istotnych informacji dotyczących ich dzieci oraz pracy placówki.

Udział w wycieczkach i wydarzeniach organizowanych poza placówką.

Udział w wydarzeniach i imprezach (w tym ich współorganizacja).

Dbanie o czystość i porządek w pomieszczeniach.

Oferujemy:

Szkoła Podstawowa Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie

Jesteśmy młodą i dynamicznie rozwijającą się placówką szkolno-przedszkolną, która specjalizuje się w edukacji alternatywnej. Tworzymy miejsce, w którym wzajemny szacunek dorosłych oraz dzieci, tolerancja, akceptacja, kreatywność, pogoda ducha, naturalność i zaangażowanie nie są jedynie chwytami marketingowymi.

Jeśli zależy Ci na pracy w młodym zespole, nieobciążonym „tradycyjnym” podejściem do „tresury” dzieci; szukasz miejsca, w którym mile widziane są innowacje i wyjście ze swojej strefy komfortu; chcesz być częścią społeczności, która stanowi o sile i jakości naszej placówki; uwielbiasz pracę z dziećmi, wiesz, że jesteś dla nich przewodnikiem i chcesz wspólnie z nimi uczyć się i popełniać błędy; lubisz czyste i nowoczesne miejsce pracy… w takim razie nasze drzwi stoją dla Ciebie otworem!

Pomimo montessoriańskiego rodowodu nie jesteśmy zamknięci w tej metodzie i chętnie czerpiemy z doświadczeń innych szkół, a w szczególności z koncepcji Celestyna Freinet'a. Wszyscy nauczyciele pracują projektowo i w koordynacji z wychowawcą aby wiedzę przekazywać w sposób skoordynowany.

Oferujemy umowę o pracę na pełen etat i stałe wynagrodzenie przez cały rok kalendarzowy.

Przestrzegamy harmonogramu dni wolnych od pracy zgodnego z pracą placówek państwowych jednakże w trakcie ferii zimowych i wakacji letnich prowadzimy opiekę dzienną.

Województwo: Podkarpackie
Miejscowość: Rzeszów
Wymagania odnośnie kandydata
Wymagane umiejętności:
  • umiejętność efektywnej komunikacji: TAK
  • umiejętność pracy w zespole: TAK
  • umiejętność efektywnego planowania i wykorzystywania czasu: TAK
  • umiejętność działania pod presją czasu: TAK
  • umiejętność szybkiego uczenia się: TAK
  • umiejętność prezentacji na forum publicznym: NIE
  • sumienne wykonywanie zadań: TAK
Inne wymagane umiejętności: • Niekaralność.
• Formalne wykształcenie spełniające warunki określone w rozporządzeniu MEN z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
• Znajomość podstawowych aktów prawnych regulujących pracę opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjną.
• Znajomość etapów rozwoju dziecka w aspekcie fizycznym, psychicznym i społecznym.
• Kreatywność i własna inwencja.
• Pewność siebie i charyzmatyczność.
• Stanowczość, uczciwość, szczerość, samodzielność, cierpliwość, punktualność i odwaga.
• Samoakceptacja.
• Wysoka komunikatywność.
• Miła aparycja.
• Bardzo dobre poczucie humoru.
• Absolutny brak nałogów.
• Aktualna książeczka sanitarno-epidemiologiczna.
• Wysoka kultura osobista (w tym kultura języka) oraz higiena osobista.
Mile widziane będą:
• Ukończone dodatkowe kursy lub studia pedagogiczne
• Wykształcenie wyższe - kierunek pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym
• Znajomość podstawowych aktów prawnych regulujących pracę opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjną
• Znajomość etapów rozwoju dziecka w aspekcie fizycznym, psychicznym i społecznym
• Znajomość metody Marii Montessori
• Znajomość metody Celestyna Freinet'a
• Zainteresowania, hobby, kursy, itp. mogące wesprzeć naszą metodę pracy z dziećmi
Informacje o pracodawcy
Nazwa firmy/Pracodawcy: Fundacja Curiositas
Opis firmy: Pozarządowa organizacja non-profit prowadząca Szkołę Podstawową Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie
Kod pocztowy: 35-314
Adres: Sympatyczna 28/12
Telefon: 601154993
Adres email: [email protected]
Informacje o sposobie aplikacji
Sposób aplikacji: Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego na adres: [email protected] Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Prosimy o dodanie i podpisanie poniższej zgody na przetwarzanie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922.)." Podanie danych jest dobrowolne, w każdej chwili przysługuje Pani/ Panu prawo do wglądu do danych, ich poprawiania lub usunięcia. Żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Pana/Pani danych. Administrator danych osobowych: Informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych podanych przez Państwa w związku z procesem rekrutacyjnym jest Fundacja Curiositas, z siedzibą w Rzeszowie, ul. Sympatyczna 28/12, 35-314 Rzeszów, KRS: 664151, NIP: 8133738364, jako organ prowadzący Szkołę Podstawową Montessori im. Pilota Pirxa. Przetwarzanie Państwa danych osobowych odbywa się zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: „RODO”).