Satysfakcja z życia zawodowego – dlaczego warto robić to, co się lubi?

Data aktualności: 22-07-2019

Satysfakcja z życia zawodowego – dlaczego warto robić to, co się lubi?

 

 

Satysfakcja z życia zawodowego – dlaczego warto robić to, co się lubi?

 

Praca to istotny element codzienności każdego człowieka. Niestety zdarza się, że pracownik nie jest zadowolony ze swojego miejsca zatrudnienia, co rodzi w nim stres i narastającą frustrację. Receptą na udaną karierę jest więc odnalezienie swojej pasji i wykonywanie obowiązków, które sprawiają przyjemność.

 

Zapraszamy na konsultacje z Doradcą Zawodowym, który pomoże w zachowaniu równowagi yciowej i dokonywaniu właściwych wyborów. 

Wystarczy wysłać email na adres: doradztwozawodowe@ur.edu.pl lub zadzwonić pod nr 17 872 10 27 i zgłosić chęć udziału w spotkaniu.

 

Studia – dobry czas na poszukiwania

Nie mając doświadczenia zawodowego, trudno będzie określić czynności, w których najlepiej się odnajdziemy. Z tego powodu już podczas studiów trzeba obserwować siebie, określać własne umiejętności i zdobywać rozmaite doświadczenia – to one pomogą nam później obrać właściwy kierunek w karierze. Można np. angażować się w działalność kół naukowych, pomagać przy organizacji eventów odbywających się na uczelni czy znaleźć czas na rozwój hobby.

Staże i praktyki, czyli pierwsze kroki na rynku pracy

Aby sprawdzić, w jakich obszarach czujemy się najlepiej, warto odbywać staże. Praktyki studenckie są doskonałą okazją, żeby zweryfikować wybór danego zawodu i dowiedzieć się czegoś nowego na własny temat. Dzięki temu łatwiej będzie określić swoje cele zawodowe.

Satysfakcja z pracy a życie prywatne

Poziom zadowolenia z wykonywanych obowiązków służbowych przekłada się bezpośrednio na inne sfery życia. Kiedy pracownik nie jest szczęśliwy w firmie, będzie to negatywnie oddziaływać na jego najbliższych. Brak satysfakcji z pracy przede wszystkim odbija się na zdrowiu i powoduje poczucie braku sensu, co nierzadko prowadzi do depresji.

 

„Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”

Powyższe słowa Konfucjusza zawierają w sobie uniwersalną prawdę. Jeśli kochamy to, co robimy, nie jest to dla nas koniecznym wysiłkiem i przykrym obowiązkiem, do którego się zmuszamy. Trzeba więc odkrywać swoje mocne strony i rozwijać talenty. Połączenie pracy zarobkowej ze swoją prawdziwą pasją będzie dla wielu kluczem do szczęścia.

 

 

Źródło : pracuj.pl

 

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/zwolnienie-chorobowe-wszystko-co-warto-wiedziec

Lista aktualności

Najnowsze oferty