W Rzeszowie powstaną nowe miejsca pracy. Trzy firmy zatrudnią około 170 osób

Data aktualności: 29-08-2018

W Rzeszowie powstaną nowe miejsca pracy. Trzy firmy zatrudnią około 170 osób

Do grona firm już działających na terenie Parku dołączyły: TW Metals Polska, Efekt Plus oraz Heating – Instgaz.

 

Przedsiębiorstwo TW Metals Polska jest częścią międzynarodowego koncernu, dostawcy produktów lotniczych dla wielu czołowych przewoźników na świecie, w tym: Northwest Airlines, Continental Airlines, Delta Airlines, United Airlines, Federal Express, US Airways. Firma Efekt Plus jest krajowym liderem produkcji folii stretch i jednym z czołowych producentów folii w Europie. Na rynku działa już od 10 lat. Heating – Instgaz to największa hurtownia instalacji grzewczych i sanitarnych w Rzeszowie posiadająca swoje oddziały również w województwach lubelskim i małopolskim.

 

Wartość planowanych inwestycji wymienionych firm to w sumie ponad 74 mln zł. Zatrudnienie w nowych zakładach znajdzie ok 170 osób. Docelowo, w PNT pracę znajdzie ok. 3 tys. osób.

 

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: - Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, w tym międzynarodowe, i aby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem.

 

Obecnie, na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

 

Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie.

 

Źródło: http://www.rzeszow4u.pl/aktualnosci/w-rzeszowie-powstana-nowe-miej.html

Lista aktualności

Najnowsze oferty

Fizjoterapeuta

Miejsce pracy: Dylągówka

Nr ref.: OFERTA-19/07/2019/5174