Praktykant / Asystent Radcy Prawnego
Miejsce pracy: Rzeszów
Nr ref.: OFERTA-25/01/2021/5801
Spotkanie z rekruterem może zadecydować o Twojej karierze w konkretnej firmie. Ważne jest pierwsze wrażenie. Aby korzystnie się zaprezentować:
Spóźnienia są frustrujące. Gdy każesz na siebie czekać, rozmówca staje się coraz bardziej zniecierpliwiony. Jeśli przychodzisz zbyt wcześnie, stawiasz go w kłopotliwej sytuacjii wprowadzasz niepokój. Dobrze jest przybyć na spotkanie o wyznaczonej porze.
Wybór stroju na rozmowę kwalifikacyjną zależy od kilku czynników. Warto uwzględnić np. stanowisko, o które się ubiegasz. Krawat nie zawsze jest obowiązkowym dodatkiem. Dużeznaczenie ma również dress code obowiązujący w firmie. Ubiór powinien być dostosowany także do pory roku, pogody, sylwetki itd.
W relacjach – zarówno tych osobistych, jak i zawodowych – ważny jest uśmiech i pogodne usposobienie. Dużą wartość mają przyjazne, drobne gesty. Jeśli np. rekruter upuści kartkę, możesz ją podnieść i podać. Unikaj złośliwości i słownych przepychanek. Życzliwość sprzyja budowaniu dobrych relacji.
Jeśli rekruter mówi, nie przerywaj. Pytania możesz zapisać na kartce i zadać we właściwym momencie. Inny sposób to zasygnalizowanie (np. ruchem ręki lub spojrzeniem), że chciałbyś coś dodać albo uściślić.
Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, kiwanie głową, zadawanie pytań, prośby o doprecyzowanie – wszystkie te zachowania świadczą o tym, że jesteś zaangażowany w rozmowę. Jeśli w trakcie spotkania będziesz coś rysować na kartce albo wpatrywać się w okno, rozmówca odniesie wrażenie, że nie słuchasz i jesteś nieobecny myślami. Takie zachowanie może zostać odebrane jako przejaw lekceważenia.
Odpowiedni strój, wiedza na temat firmy oraz zadawanie pytań dotyczących stanowiska – wszystko to świadczy o Twoim zaangażowaniu. W ten sposób dowodzisz, że poważnie traktujesz rozmówcę i zależy Ci na tym, by korzystnie się zaprezentować.
Jesteś oceniany również przez pryzmat swoich wypowiedzi. Jeśli często używasz kolokwializmów, możesz zostać odebrany jako osoba pozbawiona ogłady. Wulgarne wyrażenia wywołują bardzo niekorzystne wrażenie.
Zdarzają się wyjątkowe sytuacje, kiedy odebranie telefonu jest konieczne (np. gdy ktoś bliski przebywa w szpitalu). Jeśli czekasz na ważną informację, uprzedź rekrutera i zapytaj, czy nie ma nic przeciwko, abyś w razie potrzeby odbył bardzo krótką rozmowę telefoniczną. W innych przypadkach należy wyłączyć urządzenie i skoncentrować się na spotkaniu.
Zobacz, jak zrobić dobre wrażenie podczas rekrutacji!
Źródło: https://porady.pracuj.pl/8-zasad-savoir-vivre-podczas-rozmowy-kwalifikacyjnej/
Miejsce pracy: Rzeszów
Nr ref.: OFERTA-25/01/2021/5801
Miejsce pracy: Rzeszów
Nr ref.: OFERTA-25/01/2021/5802
Miejsce pracy: Rzeszów
Nr ref.: OFERTA-25/01/2021/5803