Jak napisać CV, jeżeli nie mam doświadczenia zawodowego?

Data aktualności: 30-07-2018

Jak napisać CV, jeżeli nie mam doświadczenia zawodowego?

 

Brak doświadczenia zawodowego to nie koniec świata. W końcu CV to nie tylko kolejne miejsca pracy, ale również okazja do pokazania Twoich umiejętności. Przestań zatem myśleć o doświadczeniu w CV jako wyłącznie kolejne miejsca pracy.

W CV skup się na innych aktywnościach i działaniach, które pozwolą Ci pokazać się z dobrej strony. Przez ostatnie wakacje byłeś na praktykach? Nie ma znaczenia, czy praktyki były bezpłatne. Czy też polegały na uzupełnianiu tabelek w firmie wujka. A może od kilku miesięcy swój wolny czas poświęcasz wolontariatowi? Albo na studiach prowadziłeś grupę projektową i udało Ci się rozwinąć umiejętności przywódcze?

Pamiętaj, że każdy kiedy zaczyna, więc te doświadczenia są na miarę złota zwłaszcza na początku drogi zawodowej. Pracodawca zobaczy, że bierzesz na siebie odpowiedzialność i pokazujesz proaktywność. Co więcej, jeżeli dobrze sprawdziłeś się na praktykach, czy wolontariacie, Twój opiekun może wystawić Ci referencje dla przyszłego pracodawcy.

Im wcześniej zaczniesz zdobywać takie doświadczenia, tym łatwiej będzie wyróżnić Ci swoje CV i znaleźć pracę.

 

Źródło: https://www.monsterpolska.pl/poradnik/artykul/MonsterRadzi-Jak-napisac-CV-jezeli-nie-mam-doswiadczenia-zawodowego

Lista aktualności

Najnowsze oferty

Fizjoterapeuta

Miejsce pracy: Dylągówka

Nr ref.: OFERTA-19/07/2019/5174