Wszystko, co powinieneś wiedzieć o klauzuli w CV (RODO)

Data aktualności: 25-07-2018

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o klauzuli w CV (RODO)

 

Jeżeli nie chcesz stracić szansy na wymarzoną pracę, dołóż wszelkich starań, aby Twoje dokumenty aplikacyjne spełniały wszystkie wymogi formalne. Klauzula to istotny element życiorysu. Sprawdź, o czym należy pamiętać.

  • Jak brzmi aktualne oświadczenie?

Zgodnie z RODO to pracodawca wskazuje, jaka klauzula powinna znaleźć się w przesyłanym do niego CV, dlatego zawsze sprawdź o jakie informacje prosi pracodawca w ogłoszeniu o pracę i umieść takie informacje w swoim CV. Podane przez nas poniżej klauzule zgód mają charakter przykładowy i pracodawca może żądać od kandydata umieszczenia w CV jeszcze innych informacji/zgód, aby wziąć udział w jego procesach rekrutacyjnych. W takim przypadku zachowaj w CV pełne brzmienie klauzuli zamieszczonej w ogłoszeniu rekrutacyjnym.

Przykładowa klauzula:

Zgadzam się na przetwarzanie przez [wstawić nazwę pracodawcy wskazaną w ogłoszeniu o pracę] danych osobowych zawartych w moim CV lub w innych dokumentach dołączonych do CV (moje zgłoszenie rekrutacyjne), dla celów prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu o pracę.

Jeżeli chcesz, aby pracodawca zachował Twoje CV w swojej bazie dla celów innych rekrutacji niż wskazana w ogłoszeniu o pracę, zamieść dodatkowo w CV następującą klauzulę.

Dodatkowo zgadzam się na przetwarzanie przez pracodawcę danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów przyszłych rekrutacji.

  • Gdzie najlepiej umieścić taki zapis?

Klauzulę o ochronie danych umieszczamy w stopce na każdej stronie dokumentu. W przypadku, kiedy dostarczamy dokumenty aplikacyjne osobiście, pod klauzulą należy złożyć podpis. Aplikując mailowo, nie jest to konieczne. Nie podawaj jej również w treści maila. Wystarczy, że zamieścisz formułę w dokumentach.

 

Żródło: https://porady.pracuj.pl/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-klauzuli-w-cv/

Lista aktualności

Najnowsze oferty