Student Prawa - OFERTA-17/02/2020/5480

Data ważności od: 10-02-2020
Data ważności do: 10-02-2021
Dane oferty
Typ oferty: praktyka
Stanowisko: Student Prawa
Branża: Inne
Zakres obowiązków:

Radca prawny Dorota Słowińska, prowadząca Kancelarię Radcy Prawnego Dorota Słowińska z siedzibą w Rzeszowie, ul. Litewska 4b/ 12 oferuje możliwość odbycia praktyk studenckich- dla studentów prawa-  zarówno w roku akademickim , jak i okresie wakacyjnym- z możliwością nawiązania stałej współpracy po okresie praktyk bądź objęcia patronatu w czasie aplikacji.

Wymagania:

  • student/ studentka IV lub V roku studiów prawniczych,
  • ewentualnie absolwent/ absolwentka  prawa  planująca/- y  odbycie aplikacji,
  • co najmniej 3 oceny,   co najmniej „dobre” z egzaminów z następujących dziedzin prawa: prawa cywilnego,  postępowania cywilnego,  prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa handlowego, prawa karnego , postępowania karnego, prawa wykroczeń , postępowania w sprawach o wykroczenia,
  • pracowitość ,
  • rzetelność i zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków.

Doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej, działalność w studenckich kołach naukowych lub Uniwersyteckiej Poradni Prawnej , udział w konkursach wiedzy prawniczej będą dodatkowym atutem.

Zadania:

  • sporządzenie projektów pism , w tym pism procesowych, umów i opinii prawnych,
  • przygotowanie i analiza dokumentacji w prowadzonych sprawach,
  • merytoryczna pomoc w prowadzonych sprawach poprzez m.in.  monitorowanie zmian w przepisach prawnych, research w doktrynie i orzecznictwie,
  •   bieżący kontakt z sądami, komornikami itp.,
  •  wsparcie w prowadzeniu biura.

Dla osób deklarujących chęć udziału w rozprawach sądowych  istnieje możliwość udziału – w charakterze publiczności.

Oferujemy:

Oferta:

  • elastyczny czas praktyk, dopasowany do zajęć na uczelni,
  • możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia bogatego doświadczenia z wielu dziedzin prawa.

            Zapraszam do przesyłania CV, listu motywacyjnego oraz dokumentu potwierdzającego uzyskanie ocen z egzaminów z wyżej wymienionych przedmiotów na adres e-mail: kancelaria@dorotaslowinska.pl. Rekrutacja nie jest ograniczona czasowo.

Kraj: Polska
Miejscowość: Rzeszów
Nazwa firmy/Pracodawcy: Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Słowińska
Opis firmy: działalność prawnicza
Kod pocztowy: 35-302
Adres: Litewska 4b/12
Informacje o sposobie aplikacji
Sposób aplikacji: e-mail: kancelaria@dorotaslowinska.pl